Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Системы удаленного осмотра: как сэкономить на обязательных медосмотрах?

Удаленный осмотр — это процедура, позволяющая определить готовность сотрудника к выходу на рейс/смену без личного присутствия медицинского специалиста. Она реализуется с помо..


Что такое тонометр на запястье и кому он показан

Чем полезен тонометр на запястье? Артериальное давление – жизненный показатель, который крайне важно контролировать. Данная величина показывает, какую силу кровь, выталкиваем..


Прием антипсихотиков повышает риск смерти у несовершеннолетних

Исследователи разбили пациентов на три группы – дети и взрослые, получавшие терапию антидепрессантами и психостимуляторами; дети и юные взрослые, получавшие терапию пониженны..


Медики раскрыли, как диагностировать рак почек

Это позволяет сделать стандартный анализ крови, заключили авторы проекта...


Нормы здорового артериального давления изменились

Заявление о новом нормативе в отношении показателей артериального давления прозвучало на ежегодной кардиологической конференции в Мюнхене, а сами нормы опубликовал на своих страниц..


Кабмін підтримав скасування дозволів на цілительство

Проект закону ініціювало Міністерство охорони здоров'я на початку січня 2018 року..


Ученые предлагают учитывать поведение людей в анализе распространения эпидемий

Ученые из Университета Ватерлоо предлагают использовать математические модели для анализа распространения инфекционных заболеваний. Об этом пишет «EurekAl..


Підсумки науково-практичної конференції «Актуальні питання планування сім’ї». Підсумки науково-практичної конференції «Актуальні питання планування сім’ї».

Підсумки науково-практичної конференції «Актуальні питання планування сім’ї».

…Коли ми говоримо про репродуктивне здоров’я, ми розуміємо не тільки здоров’я жінок та чоловіків, але здоров’я кожної сім’ї. Ми говоримо про збереження здоров’я нації…








25 жовтня 2012 року МОЗ України та Громадська організація соціальних інформаційних ініціатив «ПРОСВІТА» провели науково-практичну конференцію на тему «Актуальні питання планування сім’ї» з онлайн-трансляцією на порталі www.medprosvita.com.ua.

Конференція відбулась за участю представників МОЗ України, Бюро ВООЗ в Україні, Програми USAID «Здоров’я жінок України», БФ «Здоров’я жінок та планування сім’ї», кафедр ХМАПО та Донецького НМУ, головних спеціалістів з акушерства та гінекології, головних спеціалістів загальної практики-сімейної медицини, керівників обласних центрів планування сім’ї.

В перебігу конференції вони обговорили питання збереження репродуктивного здоров’я жінок України, ефективності існуючих концепцій планування сім’ї, а також недоліків та переваг сучасних методів контрацепції.

Відкрили конференцію вітальними словами Коломейчук Валентина Миколаївна, к.мед.н., заступник начальника управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України та Думчева Анастасія Юріївна, спеціаліст програм сексуального та репродуктивного здоров’я, здоров’я дітей та підлітків, Бюро ВООЗ в Україні.

Обидва доповідачі відмітили, що ефективна система планування сім’ї впливає на досягнення значущих цілей для суспільства - покращення здоров’я жінок та матерів, сприяє формуванню гендерної рівності, подолання бідності, формуванню здорового суспільства за рахунок просвітницької роботи з підлітками. Україна вже досягла значних досягнень в питаннях планування сім’ї і слугує гарним прикладом для інших країн. Але ще треба працювати над покращенням якості послуг, кращому моніторингу за виконанням цих концепцій, регулярному збору та аналізу даних, залученню до роботи в напрямку ПС середньої ланки медичних працівників.

У своїй доповіді «Актуальні питання планування сім’ї в Україні» пані Коломейчук відмітила, що питання ПС є досить важливими як у всьому світі, так і в Україні. І наша держава повинна ефективніше працювати над збереженням репродуктивного здоров’я жінок України та захистом їх репродуктивних прав.

Однією з наймасштабніших проблем є проблема небажаної вагітності та абортів. Аборт не повинен бути методом планування сім’ї. Статистичні данні свідчать про те, що кількість абортів в Україні зменшується в порівнянні з минулими роками, але, на жаль, сьогодні все ще фіксуються випадки проведення абортів, що не відповідають вимогам протоколів МОЗ України, що проводяться в неакредитованих закладах та можуть призводити до інвалідизації, а інколи і до смертельних випадків серед пацієнток. Щоб запобігти небажаній вагітності треба підвищувати обізнаність жінок щодо різних методів контрацепції. Саме це має на меті проект «Комплексна медична допомога у випадку небажаної вагітності», що почав втілюватися в Україні з 2009 року за підтримки ВООЗ, Благодійного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї» та МОЗ України.

Анастасія Думчева ознайомила учасників з Міжнародними положеннями з планування сім’ї. Особливу увагу Анастасія приділила Глобальній стратегії з охорони здоров'я жінок та дітей, що була розроблена за ініціативи Головного секретаря ВООЗ у 2010 році. Згідно цієї концепції послуги з ПС повинні стати базисними, гарантованими та доступними для населення у переліку комплексного надання інших послуг з покращення здоров'я матерів та дітей.

Перші згадки про необхідність створювати програми ПС були зроблені у 1978 році в Алма-Атинській Декларації. Згідно статті 6 первинна медико-санітарна допомога включає в себе як мінімум: просвіту з найбільш важливих проблем охорони здоров'я і методів їх попередження та вирішення, сприяння забезпеченню раціонального харчування, доброякісного водопостачання та проведенню основних санітарних заходів; охорону здоров'я матері та дитини, в тому числі планування сім'ї; імунізацію проти основних інфекційних захворювань; профілактику ендемічних в даному районі хвороб і боротьбу з ними; відповідне лікування поширених захворювань і травм; та забезпечення основними лікарськими засобами.

Дійсно, не дивлячись на те, що охорона здоров'я зазнала значних змін на глобальному рівні, ті цінності, що лягли в основу Алма-Атинської декларації, пройшли випробування часом і залишилися незмінними. ПС була та залишається послугою, яку повинна надавати первинна ланка охорони здоров’я та інтегруватися в наявні структури ПМСД.

У своїй доповіді Ольга Бондаренко , координатор клінічних тренінгів програми USAID «Здоров'я жінок України» різні розповіла про такі підходи до ПС, як використання контрацепції відповідно до періодів життя. Консультування за періодами життя жінки є актуальною та якісною стратегією, що дозволяє в умовах дефіциту часу чітко та лаконічно довести потрібну інформацію до жінки чи сімейної пари. Лікар з’ясовує в якому періоді життя перебуває зараз жінка і дає поради щодо використання контрацептивів, прийнятних саме для цього періоду. Серед переваг такого підходу є визначення потреб в ПС і надання інформації та послуг при зміні цих потреб. Такий підхід дозволяє працювати над зниженням рівня материнської та дитячої смертності та рівнем незапланованої вагітності і проведенням абортів.

З доповіддю на тему «Погляд на сучасні методи і засоби контрацепції: основні недоліки і переваги. Медичні критерії прийнятності, обстеження перед початком використання контрацептивів» виступила Cтрук Тетяна Анатоліївна, асистент кафедри перинатології та гінекології ХМАПО. Згідно статистичних даних високоефективним методом запобігання небажаної вагітності є комбіновані оральні контрацептиви (КОК), однак в Україні вони не досить поширені. Це наштовхує на думку, що власне самі лікарі не впевнені в ефективності та безпечності цього методу. Для оцінки безпечності будь-якого методу контрацепції необхідно з’ясувати наявність абсолютних протипоказань для його використання, а також станів, що потребують додаткових досліджень перед застосуванням чи в процесі використання того чи іншого контрацептиву. Також Тетяна Анатоліївна підкреслила, що жінці необхідно регулярно відвідувати лікуючого акушера-гінеколога, та оперативно звернутися за консультацією до лікаря в разі настання побічних ефектів чи погіршення здоров’я під час використання контрацептивів.

Одну з болючих тем, про міфи та реалії застосування гормональної контрацепції, висвітлила у своєму виступі Квашенко Валентина Павлівна, д.м.н., професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФІПО Донецького НМУ. Починаючи з 1995 року в Україні послідовно реалізуються програми репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. В рамках цих програм проводиться значна просвітницька робота з формування здорового способу життя, профілактиці небажаної вагітності, скринінгу та профілактиці ІПСШ, використанню контрацептивів та прегравідарній підготовці до вагітності.

Валентина Павлівна навела світову статистку щодо використання різних методів контрацепції і підкреслила, що в Україні існує певна недовіра до гормональних контрацептивів, незважаючи на те, що вони рекомендовані ВООЗ та мають один із найнижчих показників індексу Перля. Служби ПС в Україні повинні робити все, щоб подолати міфи щодо негативних наслідків використання гормональної контрацепції, що допоможе попередити небажані вагітності, зберегти репродуктивне здоров’я жінок та допоможе подружнім парам народжувати здорових нащадків.

Про роль та місце Центру ПС у світлі реформування медичної галузі в Україні розповіла Ошовська Тетяна Тихонівна, керівник Вінницького обласного центру планування сім’ї. Тетяна Тихонівна поділилася досвідом Вінницької області щодо втілення програм ПС. На Вінниччині було розроблено реєстр жінок репродуктивного віку, які мають в анамнезі екстрагенітальні, перинатальні та акушерські проблеми; реєстр дітей з ВВР і сімей, які мають спадкову і хромосомну патологію. Поняття ПС і РЗ перестали бути лише термінами, вони почали системно втілюватися в життя. Змінилася якість консультування пацієнтів, надаються переваги сучасним підходам до надання послуг. Але, не дивлячись на велику роботу, рівень поінформованості населення не досяг бажаного, і швидше за все, через відсутність орієнтації населення на здоровий спосіб життя. Тому ще є питання, над якими треба посилено працювати.

Майструк Галина Павлівна, Голова Правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» виступила із доповіддю на тему «Впровадження концепції Комплексної медичної допомоги під час небажаної вагітності на національному рівні». Галина Павлівна наголосила, що в Україні майже відсутня адекватна сексуальна освіта серед молоді, особливо у юнаків у віці від 14 до 16 років. Це, в першу чергу, і призводить до виникнення незапланованої, а значить і небажаної вагітності. Не можна звинувачувати лише жінку, якщо вона погоджується робити аборт, в цьому питанні винен і її лікуючий лікар, що не проконсультував жінку з питань контрацепції, і система охорони здоров’я, що несвоєчасно розробляє протоколи, а також держава, що не в змозі забезпечити гідний рівень життя та соціального захисту. Однак програми ПС працюють і вже у найближчому часі ми очікуємо зміни на краще.

Про досвід роботи «Клінік, дружніх до молоді» розповіла Веренич Вікторія Іванівна, лікар гінеколог КДМ ДКЛ №6 Шевченківського району м. Києва, національний тренер з питань надання медико-соціальних послуг підліткам та молоді. Клініка, дружня до молоді, надає комплексну медико-психосоціальну допомогу з питань збереження здоров’я, обумовлених специфікою підліткового віку, на засадах добровільності, доступності та доброзичливості. Клієнтами таких клінік стають молоді люди, які реалізуючи свої статеві потяги не мають освіченості з питань контрацепції та в яких виникають відповідні проблеми зі здоров’ям. Діяльність клініки має на меті збереження репродуктивного здоров’я підлітків та молоді, профілактика ЗПСШ, ВІЛ/СНІДу, незапланованої вагітності та збереження психічного здоров’я молоді.

Особливої дискусії під час проведення заходу викликали питання нормативного забезпечення застосування контрацептивних засобів в Україні.

У своїй доповіді Олена Беденко-Зваридчук, Голова Комітету з медичного права Асоціації правників України, директор ЮК «МедАдвокат», член Громадської ради при МОЗ України, відзначила, що деякі положення чинних наказів МОЗ України, що регламентують надання акушерсько-гінекологічної допомоги, вступають в колізію із положеннями Цивільного кодексу України.

Особливістю конференцій з онлайн-трансляцією, що проводить портал МедПросвіта, є те, що кожен з дистанційних учасників, в подальшому може отримати сертифікат загальнодержавного зразка. Для цього достатньо надати 75% відсотків правильних відповідей на тестові питання по матеріалам конференції, що будуть розміщені на порталі www.medprosvita.com.ua після 10 листопада разом з відеозаписом конференції.

Організатори висловлюють подяку усім, хто прийняв участь у цьому заході, а також Європейській мережі медичних лабораторій «СІНЕВО» та компанії «Юрія-фарм», що є лідером з виробництва інфузійних розчинів в Україні,за спонсорську підтримку.





 Новости

« Март ´23 »
ПВСЧПСВ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
29


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

В каком виде Вы предпочитаете читать книги по медицине?

 Только бумажные издания - 35 [12%]

 Предпочитаю бумажные, но согласен и в электронном виде - 94 [33%]

 Мне все-равно электронные или бумажные, лишь бы полезные - 101 [36%]

 Предпочитаю электронные, потому, что они дешевле бумажных аналогов - 51 [18%]


Всего голосов: 282



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2023 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"