Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Исследователи представили способ снизить цены на вакцины

Используя вакцину Зика в качестве модели, исследовательская группа показала, что платформа ДНК эффективно работает на мышах. После однократной низкой дозы вакцина ДНК защ..


Биологи: люди с повышенной сонливостью в три раза чаще подвержены болезни Альцгеймера

Ученые из Университета Джона Хопкинса в США под руководством биолога Адама Спира выявили, что люди с повышенной дневной сонливостью в три раза чаще страдают от&..


Биологи обнаружили три неуязвимых для антибиотиков бактерии

Каждый год только в США по меньшей мере 2 млн человек заражаются супербактериями — штаммами, устойчивыми к существующим антибиотикам. Из-за отсутстви..


Новый анализ крови предсказывает рак почек задолго до диагноза

В новом исследовании, опубликованном в журнале Clinical Cancer Research, ученые вместе с коллегами из Израильского диагностического центра задались вопросом: мо..


Новый наноматериал уничтожит пленки из микробов, которые развивают кариес

Американские химики представили наноматериал, растворяющий пленки из микробов, которые формируют налет и развивают кариес...


Українцям робитимуть щеплення за новим графіком

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров’я, оновлення  в календарі стосуються  вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. ..


Смертельный вирус угрожает пандемией

Число жертв вируса Нипах, эпидемия которого началась на юге Индии, уже достигло семнадцати человек. По словам медиков, на данный момент нет ни вакцины, ни лечения вызываемого вирус..


Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» разом з Міжнародним фондом «Відродження» організували 22 листопада в Києві панельну дискусію «РЕФОРМА СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ПЕРВИННА МЕДИЦИНА». Даний захід став вже п’ятим у рамках проекту «Експертиза закордонних трансформацій», метою якого є ознайомлення українського експертного середовища з досвідом реформ у сусідніх країнах. Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» разом з Міжнародним фондом «Відродження» організували 22 листопада в Києві панельну дискусію «РЕФОРМА СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ПЕРВИННА МЕДИЦИНА». Даний захід став вже п’ятим у рамках проекту «Експертиза закордонних трансформацій», метою якого є ознайомлення українського експертного середовища з досвідом реформ у сусідніх країнах.

Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» разом з Міжнародним фондом «Відродження» організували 22 листопада в Києві панельну дискусію «РЕФОРМА СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: ПЕРВИННА МЕДИЦИНА». Даний захід став вже п’ятим у рамках проекту «Експертиза закордонних трансформацій», метою якого є ознайомлення українського експертного середовища з досвідом реформ у сусідніх країнах.

Учасники заходу — відомі лікарі, чиновники та експерти — обговорили уроки впровадження реформ у сфері охорони здоров’я Чехії, Молдови та Болгарії, а також важливість зарубіжного досвіду для України.

Голова Наглядової ради Фонду «Відкрий Україну» Терезія ЯЦЕНЮК відзначила, що в Україні вже не вперше піднімається тема впровадження сімейної медицини: «Відбулась ціла низка круглих столів, конференцій та обговорень протягом останніх десяти років. Але питання й надалі залишається актуальним і вкрай важливим для нашої країни, враховуючи, що смертність перевищує народжуваність і населення України скорочується». Вона висловила сподівання, що досвід інших країн надасть нові знання для проведення успішних реформ у сфері охорони здоров’я в Україні. Пані Яценюк наголосила на важливості сімейних лікарів, які добре знають історію проблем зі здоров’ям всієї родини і можуть своєчасно допомогти.





Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген БИСТРИЦЬКИЙ запевнив, що його організація буде підтримувати участь громадських організацій у здійсненні реформ, акумуляції найкращих практик, захисті прав пацієнтів. Він поінформував, що фонд «Відродження» розвиває проект “Міст реформ” – обмін досвідом пострадянських країн, зокрема і у сфері охорони здоров'я.

Учасник дискусії, директор Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола ХОБЗЕЙ, наголосив на важливості підтримки з боку чиновників, які опікуються охороною здоров’я в Україні. «Досвід іноземних колег є дуже важливим, адже українська законодавча база у сфері охорони здоров’я потребує негайного вдосконалення. Використовуючи досвід близького зарубіжжя, ми зможемо уникнути багатьох помилок», — зазначив він.

За словами Миколи ПОЛІЩУКА, колишнього Міністра охорони здоров’я України, у Великобританії запровадження інституту сімейних лікарів зменшило смертність на 6%. Експерт переконаний, що один сімейний лікар може обслуговувати 1,5 тисячі людей. На думку пана Поліщука, за відсутності сімейних лікарів, люди часто консультуються в аптеках і нерідко купують непотрібні ліки. Микола Поліщук підкреслив, що українці на медикаменти витрачають близько 20 мільярдів гривень, 40% яких – витрати, яких можна було уникнути. «Медики не здатні самі втілювати реформи, це повинні робити економісти» — відзначив він.

Ігор ПОКАНЕВИЧ, керівник Представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, наголосив на тому, що Україна значно відстає від своїх сусідів у сфері охорони здоров’я і це відбивається на багатьох інших сферах розвитку українського суспільства. Він поінформував, що витрати на первинну медичну допомогу в Україні становлять 6-10% загального бюджету і лише 17% лікарів працюють на рівні первинної допомоги.





Президент Всеукраїнського Лікарського Товариства, голова Громадської Ради при МОЗ України - Олег МУСІЙ висловив думку про те, що необхідно створити державний орган, який буде опікуватися виключно реформуванням сфери охорони здоров’я. Також він зауважив, що зараз українцям дуже бракує інформаційного забезпечення у сфері медицини: «людина має знати на що очікувати через декілька років». Пан Мусій зазначив, що в Україні на сьогодні є 8 тисяч сімейних лікарів, але половина з них – пенсійного віку. Він переконаний, що за нинішніх темпів випуску медпрацівників Україну буде забезпечено сімейними лікарями лише через 125 років.

Під час обговорення також було представлено позитивний досвід запровадження первинної медицини в містах Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) і Комсомольськ (Полтавська область).

Ала НЕМЕРЕНКО, директор Університетського центру первинної медицини Республіки Молдова, розповіла, що в результаті вдалих реформ в країні впроваджено сімейну медицину. Завдяки цьому покращено доступ населення до первинних медичних послуг та основних лікарських засобів, зросла якість послуг, зроблено акцент на профілактичних заходах, забезпечено права пацієнтів. “Незважаючи на те, що лише 80% населення має медичне страхування, все населення має вільний доступ до сімейних лікарів”, – підкреслила експерт.

Ондрей ДОСТАЛ, голова Центру права в сфері охорони здоровя Карлівського університету, проінформував, що в Чехії термін “первинна медична допомога” охоплює, як правило, лікарів загальної практики, педіатрів, гінекологів і стоматологів. Близько 95% послуг первинної медичної допомоги надають терапевти приватної практики. “Типовим надавачем послуг первинної медичної допомоги є самозайнятий лікар або невелике підприємство у формі компанії з обмеженою відповідальністю”, – відзначив експерт. Він розповів, що пацієнти мають право вибирати лікаря.

Директор департаменту Національного центру захисту здоров’я громадян Болгарії - Хрісто ХІНКОВ, розказавши про позитивний досвід реформ у Болгарії, поскаржився і на проблеми, які досі присутні у сфері охорони здоров’я, серед яких ключова — недосконалість сфери освіти лікарів. Він порадив поетапно, спільними зусиллями всіх профільних державних інституцій створити європейську, незалежну та професійну систему заходів щодо вдосконалення сфери охорони здоров’я в Україні.

В ході дискусії присутні мали змогу подивитися онлайн – презентацію представника Міністерства охорони здоров’я Туреччини, який розповів про основні особливості турецької системи охорони здоров’я, розробка якої базувалася на ретельному дослідженні систем інших країн.

Ми сподіваємося, що закордонний досвід, представлений в рамках проекту буде використаний українським експертним середовищем для впровадження соціально-важливих для країни реформ. Всі матеріали заходу Ви можете знайти на нашому сайті у розділі «Міжнародний діалог».



 Новости

« Май ´24 »
ПВСЧПСВ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
28


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

Как часто Вы посещаете наш ресурс?

 Каждый день - 40 [9%]

 2-3 раза в неделю - 57 [13%]

 Раз в неделю - 60 [13%]

 Пару раз в месяц - 49 [11%]

 Я тут впервые, но обязательно вернусь - 246 [54%]


Всего голосов: 453



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"