Сайт для врачей и фармацевтов
Карта сайта Сделать стартовой Добавить в избранное
Loading
Медицинский информационный портал
Лечение диабета стволовыми клетками

Стволовые клетки могут восстановить практически любые ткани и органы, пострадавшие от болезни или травмы. Сейчас благодаря мезенхимальным стволовым клеткам проводят успешное лечени..


Грипп: лечение и профилактика зимой

С наступлением холодного времени года увеличивается риск заражения ОРВИ. Грипп, лечение которого должно быть направлено на устранение причины заболевания, часто вызывает тяжелые ос..


Успешное лечение остеохондроза – совместная работа врача и пациента

Среди различных патологий позвоночника остеохондроз занимает одно из первых мест. При данном заболевании нарушается структура и функциональность позвонков, а также межпозвоночных д..


Новое направление в лечении глиобластомы мозга

Глиома мозга развивается из нейроэктодермальных клеток. Заболевание имеет четыре степени злокачественности. Относительно доброкачественные опухоли называются астроцитомами. Самый о..


Новый способ борьбы со старением создаст рынок препаратов объемом $20 млрд

Новый тип препаратов против связанных со старением болезней, которые сейчас разрабатывают четыре крупных биотехнологических компании, может вытеснить менее эффективные аналоги..


Биологи создали из клеток человека искусственные тромбоциты, которые не отторгает организм

Биологи из Университета Киото создали из клеток крови пациента искусственные тромбоциты, которые не вызывают отторжения у организма. Открытие поможет лечить бол..


Медики представили метод, который может навсегда усыпить раковые клетки

Мельбурнские ученые открыли новый тип противоракового препарата, который может поместить раковые клетки в постоянный сон. Причем этот метод не грозит вредными п..


1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання» 1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання»

1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання»

1 листопада 2011 р. у м. Києві пройшов семінар на тему «Договір про надання медичних послуг. Згода пацієнта на медичне втручання», організований юридичною компанією «Бабич і Партнери» та Медико - правовим сайтом «103-law.org.ua».

Участь у семінарі взяли керівники та головні лікарі клінік, представники адміністративних та юридичних відділів медичних закладів та приватно практикуючі лікарі.

Семінар провели: Олена Бабич, адвокат, засновник та керуючий партнер юридичної компанії «Бабич і Партнери», фахівець у галузі медичного права, яка має багаторічний досвід юридичного обслуговування лікувальних закладів різних форм власності; Олена Беденко-Зваридчук, керівник проекту «Медико – правовий портал «103-law.org.ua», голова Комітету з медичного права Асоціації правників України.

Першу частину семінару розпочала Олена Бабич і присвятила її практичним аспектам складання договорів про надання платних медичних послуг.

Доповідач акцентувала увагу на те, що медична допомога за своєю суттю відноситься до сфери надання послуг, відповідно договори у сфері стосовно її надання повинні укладатись у відповідності із загальноприйнятими вимогами до цивільно – правових договорів та з урахуванням умов, передбачених главою 63 Цивільного кодексу України.

При складанні договорів необхідно чітко розуміти, що вони є документами, які дозволяють передбачити та закріпити масу нюансів, що супроводжують надання медичних послуг даним медичним закладом. Грамотно складений договір допоможе лікувальному закладу звести до мінімуму необґрунтовані претензії з боку пацієнта та виступатиме вагомим інструментом захисту.

Пані Бабич зазначила, що серед найпоширеніших помилок при укладанні договорів є їх підписання від імені медичного закладу особою, що не має належних повноважень. Не рідкими також є випадки зазначення таких положень, що порушують права пацієнтів, закріплені в чинному законодавстві України.

Іноді юристи, при підготовці проектів договорів для медичних закладів, включають в договір формуляр згоди пацієнта на медичне втручання, що законодавством прямо не заборонено, проте, з практичної точки зору, має ряд недоліків. Зокрема, незручності вникають при розширенні обсягів діагностичних процедур чи зміні методів лікування, що досить часто відбуваються в лікувально-діагностичному процесі. На всі зміни має отримуватися згода пацієнта, яка у вище зазначеному випадку має оформлюватися як додаткова угода із змінами умов договору, що тягне за собою обтяження договору додатковою інформацією та збільшення обсягу договору.

Саме питанням отримання від поінформованого пацієнта згоди на медичне втручання, яку вимагає чинне законодавство України, була присвячена друга частина семінару і розкрила її Олена Беденко-Зваридчук.

Доповідач зазначила, що чинне законодавство України в низці нормативних актів містить в собі вказівки на обов’язковість оформлення згоди пацієнта на медичне втручання, її форм, добровільності надання, можливості відмовитись у будь-який момент від медичного втручання тощо.

Проблемним питанням залишається саме уніфікація форми згоди на медичне втручання, терміну дії такої згоди, обсягів інформації, яку вона має містити, та ряд інших питань.

Нормативними актами передбачено, що лікар має надати повну інформацію про стан здоров’я пацієнта (після огляду), запропонувати перелік медичних обстежень та план лікування.

Серед варіантів оформлення згоди на медичне втручання виділяють усний та письмовий, які мають як ряд переваг, так і низку недоліків.

За словами пані Беденко-Зваридчук, досить часто, особливо в педіатричній практиці, лікувальні установи стикаються з тим, що згоду на медичне втручання необхідно отримати від неповнолітньої особи або особи, що визнана недієздатною або обмежено дієздатною. У такому випадку, окрім отримання самої згоди від пацієнта, формуляр має підписати законний представник пацієнта (батьки, опікуни, піклувальники).

Наприкінці семінару відбулася дискусія, під час якої учасники семінару отримали змогу розглянути хвилюючі питання та одержати практичні поради від ведучих семінару.





 Новости

« Декабрь ´24 »
ПВСЧПСВ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
29


Партнеры




Vox populi - vox dei

Хотите ли Вы принимать участие в коротких интернет-опросах на медицинскую тематику?

Да
Нет


Результаты предыдущих голосований

Всегда ли вы находите ответы на ваши вопросы в Medicus Amicus?

 Да - 184 [75%]

 Нет - 60 [24%]


Всего голосов: 245



Medicus Amicus - это медицинский сайт, фотосайт, психологический сайт,
сайт постоянного медицинского образования, медицинская газета и даже медицинский журнал.
Все замечания и пожелания присылайте используя форму обратной связи
Все права защищены и охраняются законом.
© 2002 - 2024 Rights Management
Автоматизированное извлечение информации сайта запрещено.
Подробности об использовании информации, представленной на сайте
в разделе "Правила использования информации"